Fotografia okolicznościowa -  fotograf na CHRZEST

Pakiet BRĄZOWY
ceremonia w kościele
fotografie rodzinne po Mszy Świętej
60 wyselekcjonowanych i poddanych profesjonalnej obróbce zdjęć w formie cyfrowej
Koszt: 750 zł

Pakiet BRĄZOWY PLUS
przygotowania w domu do 1 godziny
ceremonia w kościele
fotografie rodzinne po Mszy Świętej
70 wyselekcjonowanych i poddanych profesjonalnej obróbce zdjęć w formie cyfrowej
Koszt: 950 zł

Pakiet SREBRNY
ceremonia w kościele
fotografie rodzinne po Mszy Świętej
przyjęcie do 2 godzin
80 wyselekcjonowanych i poddanych profesjonalnej obróbce zdjęć w formie cyfrowej
Koszt: 1050 zł

Pakiet ZŁOTY
przygotowania w domu do 1 godziny
ceremonia w kościele
fotografie rodzinne po Mszy Świętej
przyjęcie do 2 godzin
100 wyselekcjonowanych i poddanych profesjonalnej obróbce zdjęć w formie cyfrowej
Koszt: 1200 zł
Pakiet PLATINIUM
przygotowania w domu do 1 godziny
ceremonia w kościele
fotografie rodzinne po Mszy Świętej
przyjęcie do 2 godziny
sesja plenerowa tego samego dnia do 2 godzin/ możliwość zamiany na dodatkowe 2 godziny na przyjęciu
130 wyselekcjonowanych i poddanych profesjonalnej obróbce zdjęć w formie cyfrowej na PENDRIVIE
galeria internetowa na 30 dni
Koszt: 1650 zł

Pakiet DIAMENTOWY
przygotowania w domu do 1 godziny
ceremonia w kościele
fotografie rodzinne po Mszy Świętej
przyjęcie do 4 godziny
sesja plenerowa tego samego lub innego dnia
150 wyselekcjonowanych i poddanych profesjonalnej obróbce zdjęć w formie cyfrowej na PENDRIVIE
Album tradycyjny Classic personalizowany z 40 zdjęciami
galeria internetowa na 30 dni
Koszt: 2600 zł


Opcje dodatkowe:
Oferta EXPRESS – realizacja w ciągu 5 dni roboczych = + 50% ceny pakietu
Elegancko zapakowany pendrive 200 zł
Ręcznie robiony album w rozmiarze 30x30cmz 14 zdjęciami w formacie 15x23cm w cenie 270zł (możliwość dokupienia większej ilości stron ze zdjęciami)
Fotoalbum Lite w rozmiarze 20x20cm z 10 zdjęciami w cenie 270zł (możliwość dokupienia większej ilości rozkładówek ze zdjęciami)
Album tradycyjny Classic personalizowany w rozmiarze 30x30cm z 40 zdjęciami w formacie 15x23cm w cenie 530zł
Tripleks (rozkładany tryptyk z 3 zdjęciami) w formacie 20x20cm w cenie 270zł
Wydrukowane zdjęcie 15x23cm w cenie 4,50zł/szt.
Sesja plenerowa tego samego lub innego dnia w promocyjnej cenie - 20 zdjęć poddanych profesjonalnej obróbce w formie cyfrowej, czas do 1,5 godziny - cena 400 zł
w ofercie również: walldecor wydruk w ramce, fotoboard na MDF, fotoobrazy - w przypadku zainteresowania prosi się o informację
Informacje dodatkowe:
Dojazd do 32 km od Walendowa w cenie (m.in. Warszawa, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Piaseczno, Nadarzyn, Magdalenka, Ożarów Mazowiecki, Grójec, Tarczyn) - powyżej do uzgodnienia.
W trakcie przyjęcia nie jest wymagany posiłek dla fotografa.
_____________________________
Każdy chrzest jest wyjątkowy
Jak wielką rolę w życiu każdego z nas odgrywa Chrzest wie każdy wierny, który stara się zgłębiać tajemnicę wiary. Sakrament chrztu świętego to jeden z najważniejszych obrzędów w kościele katolicki. Ceremonia chrztu świętego jest podniosła i uroczysta. Gromadzi dziecko, rodziców i chrzestnych, jak również najbliższych. Po zakończonej ceremonii, w tym wyjątkowym dniu odbywa się często także przyjęcie. Warto zadbać o detale, które na długo pozwolą zapamiętać dzień chrzcin ukochanego dziecka. Fotografie wykonane przez profesjonalnego fotografa na pewno pomogą wracać pamięcią do tych cudownych chwil, a samemu dziecku pokażą jak wyglądała ta chwila kiedy rodzice w geście wielkiej miłości do własnego dziecka przynoszą je do kościoła i chrzczą aby włączyć je we wspólnotę Kościoła i aby otrzymało łaskę uświęcającą. Fotograf na chrzest jest wiec niezbędny aby można było wrócić pamięcią do tego dnia także za kilkadziesiąt lat.
Moje usługi fotograficzne na chrzest obejmują zarówno przygotowania, ceremonię chrztu świętego, jak i przyjęcie. Jako fotograf staram się być dyskretna tak aby nie zakłócać uroczystości, a jednocześnie uchwycić wszystkie piękne emocje, które tworzą niepowtarzalną atmosferę tego dnia. Jako profesjonalny fotograf wiem jak zachować się w trakcie ceremonii aby zdjęcia z chrztu były udane, dbam o to aby rodzina mogła wspominać te chwile z uśmiechem i radością. Staram się aby zdjęcia z chrztu były pełne naturalności oraz autentycznego piękna, tak aby uchwycona w kadrze chwila pozwoliła Wam zagłębić się w emocjach tego wzniosłego dnia, za każdym razem gdy spojrzycie na zdjęcia.
Oferuję usługi fotograficzne na chrzest w Warszawie ale również i w okolicy Warszawy jak np. Pruszków, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Nadarzyn, Magdalenka, Raszyn, Grójec, Tarczyn, Piaseczno, Józefosław, Konstancin-Jeziorna, Ożarów Mazowiecki, Stare Babice, Łomianki, Otwock, Józefów itp. Jestem fotografem mobilnym - z własnym środkiem transportu więc dojazd na fotoreportaż chrztu jest możliwy w każde miejsce - województwo mazowieckie jak również po części i województwo łódzkie.
Zdjęcia w chrztu w profesjonalnej oprawie typu album, fotoalbum, walldecor również posiadam w ofercie - serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą fotoproduktów https://odrobinanieba.pl/fotoprodukty.
Zachęcam gorąco do kontaktu. Wasz fotograf na chrzest to właśnie ja :) Jako doświadczony fotograf na Chrzest Święty zadbam o piękne ujęcia z tego dnia, aby wspomnienia zostały z Wami na zawsze!
Ceremonia Chrztu Świętego - przebieg:
Rodzice i chrzestni przybywają na Chrzest do Kościoła Katolickiego z odpowiednim zapasem czasu. Około 5 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej ustawiają się przy drzwiach wejściowych, pod chórem i oczekują na przybycie księdza. Na początku Mszy Św. ksiądz podchodzi do rodziców i chrzestnych, by zadać im odpowiednie pytania:
Ksiądz: Drodzy Rodzice, jakie imię wybraliście dla swojego dziecka?
Rodzice: głośno odpowiadają np. Maria
Ks.: O co prosicie Kościół Święty dla Marii?
R: O Chrzest Święty.
Ks.: Prosząc o chrzest dla Waszego dziecka przyjmujecie na siebie obowiązek wychowania go w wierze, aby zachowując Boże przykazania, miłowało Boga i bliźniego, jak nas nauczył Jezus Chrystus. Czy jesteście świadomi tego obowiązku? 
R: Jesteśmy świadomi.
W tym momencie kapłan zwraca się do rodziców chrzestnych.
Ks.: A Wy, Rodzice chrzestni, czy jesteście gotowi pomagać rodzicom tego dziecka w wypełnianiu obowiązku?
Rodzice chrzestni: Jesteśmy gotowi.
Następnie ksiądz zwraca się do chrzczonego dziecka:
- Mario, wspólnota chrześcijańska przyjmuje ciebie z wielką radością. Ja zaś w imieniu tej wspólnoty znaczę ciebie znakiem Krzyża, a po mnie naznaczą ciebie tym samym znakiem Chrystusa Zbawiciela twoi rodzice i chrzestni.
Po wypowiedzeniu tych słów, kapłan zbliża się do dziecka, by nakreślić mu na czole znak krzyża. Zaraz po nim, ten sam gest wykonują najpierw rodzice, a następnie rodzice chrzestni. Po wykonaniu znaku krzyża, ksiądz zaprasza rodziców i chrzestnych do zajęcia wyznaczonych miejsc w przednich nawach kościoła, a następnie przystępuje do rozpoczęcia i odprawienia Mszy Świętej.
Po odczytaniu kazania następuje dalszy obrzęd Chrztu Świętego. Kapłan zaprasza rodziców i chrzestnych do podejścia do chrzcielnicy i rozpoczyna odmawianie modlitwy egzorcyzmu, następnie modlitwę poświęcenia wody lub dziękczynną. W tym momencie matka chrzestna powinna przygotować białą szatkę, a ojciec chrzestny gromnicę. Po odmówieniu modlitw kapłan zwraca się do rodziców:
- Drodzy rodzice i chrzestni. Przyniesione przez was dziecko otrzymuje z miłości Bożej przez sakrament Chrztu nowe życie z wody i z Ducha Świętego. Starajcie się wychować je w wierze tak, aby zachować w nim to Boże życie od skażenia grzechem i umożliwić jego ustawiczny rozwój. Jeśli więc, kierując się wiarą, jesteście gotowi podjąć się tego zadania, to wspominając swój własny Chrzest, wyrzeknijcie się grzechu i wyznajcie wiarę w Jezusa Chrystusa. Jest to wiara Kościoła, w której wasze dziecko otrzymuje Chrzest. Czy wyrzekacie się grzechu, aby żyć w wolności dzieci Bożych?
Rodzice i chrzestni odpowiadają razem: Wyrzekamy się.
Następnie duchowny zadaje rodzicom i chrzestnym szereg pytań związanych z ich wiarą oraz wyrzekaniem się szatana. W zależności od zadanego pytania rodzice i chrzestni zgodnie odpowiadają: Wyrzekamy się/ Wierzymy.
Ksiądz kończy tę część obrzędu słowami:
- Taka jest nasza wiara. Taka jest wiara Kościoła, której wyznawanie jest naszą chlubą, w Chrystusie, Panie naszym.
R: Amen.
Następnie kapłan przystępuje do polania główki dziecka wodą święconą. W tym samym czasie zadaje pytania rodzicom:
- Czy chcecie aby Maria otrzymała chrzest w wierze Kościoła, którą przed chwilą wyznaliśmy?
R: Chcemy.
Ks.: Mario, ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.
Kapłan namaszcza czoło dziecka Krzyżem Świętym, a matka chrzestna kładzie mu białą szatkę.
Na zakończenie obrzędu chrztu kapłan wypowiada słowa:
- Mario, stałaś się nowym stworzeniem i przyoblekłeś się w Chrystusa, dlatego otrzymujesz białą szatę. Niech twoi bliscy słowem i przykładem pomogą ci zachować godność dziecka Bożego nieskalaną aż po życie wieczne.
Wierni zgromadzeni w Kościele odpowiadają: Amen.
Ks.: Przyjmijcie światło Chrystusa.
Po tych słowach ojciec chrzestny odpala gromnicę od paschału znajdującego się na ołtarzu.
Ks.: Podtrzymywanie tego światła powierza się wam, rodzice i chrzestni, aby wasze dziecko, oświecone przez Chrystusa, postępowało zawsze jak dziecko światłości, a trwając w wierze, mogło wyjść na spotkanie przychodzącego Pana razem z wszystkimi Świętymi w niebie.
Po zakończeniu obrzędu Chrztu Św. rodzice i chrzestni wracają z dzieckiem na wyznaczone miejsce. Dalsza Msza Św. przebiega zgodnie z nakazanym obrządkiem. Rodzice i chrzestni zobowiązani są do aktywnego uczestnictwa i przyjęcia sakramentu Komunii Św.
Zazwyczaj po całkowitym zakończeniu ceremonii (czasami przed Mszą Świętą) wszyscy udają się do zakrystii, aby wypełnić dokumenty i złożyć podpisy pod zaświadczeniem o udziale w sakramencie Chrztu Świętego.

Zapraszamy do zapoznania się również z ofertą:

Back to Top